Oroszországban 60 százalékkal csökkent az autógyártás 2022-ben az előző évihez képest - közölte Albert Karimov, az orosz ipari és kereskedelmi minisztérium helyettes vezetője hétfőn az orosz parlament felsőházában.
"Általánosságban elmondható, hogy 2022-ben a termelési volumenünk körülbelül 620 ezer autó volt, ami 60 százalékkal kevesebb, mint 2021-ben. Az okokat, úgy gondolom, nem kell itt magyarázni. Meg kell jegyeznem, hogy a legnagyobb csökkenés a személygépkocsik szegmensében 66 százalékos nagyságrendű, a tehergépkocsik szegmensében sokkal kisebb, 18 százalékos"
- mondta.
A legstabilabb szegmens az autóbuszoké volt, amelyek gyártásában Karimov szerint mindössze 1 százalékos csökkenés mutatkozott.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI