Volodimir Zelenszkij ukrán elnök úton van az Egyesült Államokba, ahol Joe Biden elnök fogadja a Fehér Házban – számolt be a CNN amerikai hírtelevízió hírportálja.
Az amerikai képviselőház elnöke, Nancy Pelosi egyelőre nem erősítette meg, hogy Zelenszkij felszólal a kongresszusban. A CNN kérdésére, hogy meghívták-e az ukrán elnököt, azt válaszolta: „Nem. Addig nem, amíg nem tudjuk, hogy el tud-e jönni.”
The White House is making plans for Ukrainian President Volodymyr Zelensky to meet with President Biden in Washington on Wednesday https://t.co/4qBESgNG1s
— CNN (@CNN) December 20, 2022
A CNN rámutat, hogy ez lesz Zelenszkij első külföldi útja február vége, a háború kitörése óta.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke