/ Közélet
A frontra látogatott Bahmutnál az ukrán elnök
A frontra látogatott Bahmutnál az ukrán elnök
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Előre be nem jelentett látogatást tett kedden a fronton, a Donyec-medencei Bahmutnál Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, dicsérve az ott harcoló katonák emberfeletti kitartását.

Hirdetés

Az elnöki hivatal által közzétett videón a terepruhás államfő egy romos gyárépületben kitüntetéseket adott át katonáknak.

Zelenszkij a harci szellem megőrzésére szólította fel a katonákat. A háború előtt 70-80 ezer lakosú Bahmutnál több mint négy hónapja dúlnak a harcok az ukrán és az orosz hadsereg között, egyre inkább kimerítve egymás erejét.

Hirdetés

"Biztassátok a mellettetek lévőket, akik talán gyengébbek!"

- mondta Zelenszkij, miközben tüzérségi tűz robaja hallatszott a távolból.

"Kelet-Ukrajna a végsőkig kitart"

- írta Zelenszkij a videó kisérőüzenetében a Telegramon.

"Az ádáz harcokban és sok emberélet árán mindnyájunk szabadságát védik. Bahmut védői megérdemlik a legodaadóbb támogatásunkat és a legmélyebb hálánkat. Ezért vagyok ma itt. Emberfeletti teljesítményt nyújtanak. Ők a mi erőnk és a mi hőseink"

- tette hozzá.

Forrás

MTI