A Vezérkar megemlítette, miszerint a jövőben a Gyija alkalmazás segítségével vezetné a katonai nyilvántartást. A Digitális Átalakulási Minisztériumnál kijelentették, hogy az alkalmazásban nem fognak behívókat kézbesíteni - írja a Karpat.in.ua.
Msztiszlav Banyik, a minisztérium elektronikus szolgáltatások fejlesztésével foglalkozó vezetője elmondta, hogy a katonai nyilvántartásnak semmi köze nincs a Gyija alkalmazáshoz,
az app egy elektronikus nyilvántartás.
Mihajlo Fedorov digitális átalakulási miniszter szintént megerősítette a hírt, miszerint a nincs szó a behívók kézbesítéséről az alkalmazáson belül, s hogy ilyenre egész biztosan nem kerül sor.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke