/ Kékfény
Kárpátalján egy cég 271 millió hrivnya veszteséget okozott az államnak
Kárpátalján egy cég 271 millió hrivnya veszteséget okozott az államnak
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A cég érvényes engedélyek nélkül bányászott andezitet Kárpátalján, és értékesítette a környező megyékben. Ezzel 271 millió hrivnya kárt okozott az államnak.

Hirdetés

A Kárpátaljai Rendőrség közleménye szerint a szakszolgálatok együttműködésének köszönhetően

illegális bányászatot lepleztek le Kárpátalján.

A vizsgálat szerint a cég az erre vonatkozó állami engedélyek felfüggesztése után is termelt ki andezitet a huszti járásban, majd Kárpátalja területén és a környező régiókban értékesítették azt.

Szakértői vélemény szerint 113 ezer köbmétert sikerült illegálisan kitermelni,

mellyel 271 millió hrivnya kárt okoztak az államnak.

Az ügyben folyamatban van a nyomozás - közölte a Kárpátaljai Rendőrség Kommunikációs Osztálya.

Kárpátalján egy cég 271 millió hrivnya veszteséget okozott az államnak