Kuleba a gáz rubelben történő fizetése miatt fordult az EU-hoz
Kuleba a gáz rubelben történő fizetése miatt fordult az EU-hoz
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Azok az országok, amelyek vállalják, hogy teljesítik Oroszország azon követeléseit, hogy rubelben fizessenek az energiáért, "segítenek az oroszoknak megölni az ukránokat" - mondta a miniszter.

Hirdetés

A Korrespondent.net szerint Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter arra szólította fel az európai országokat,

Hirdetés

hogy ne rubelben fizessenek az orosz olaj és gáz vásárlásáért.

 „Ha bármelyik EU-ország enged Putyin megalázó követeléseinek, hogy rubelben fizessenek az olajért és a gázért, az olyan lesz, mintha egy kézzel segítik Ukrajnát, a másikkal pedig segítik az oroszokat az ukránok meggyilkolásában” – írta Kuleba március 24-én, csütörtökön Twitter bejegyzésében.

Arra is buzdította az érintett országokat, hogy bölcs és felelősségteljes döntést hozzanak.