Azok az országok, amelyek vállalják, hogy teljesítik Oroszország azon követeléseit, hogy rubelben fizessenek az energiáért, "segítenek az oroszoknak megölni az ukránokat" - mondta a miniszter.
A Korrespondent.net szerint Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter arra szólította fel az európai országokat,
hogy ne rubelben fizessenek az orosz olaj és gáz vásárlásáért.
„Ha bármelyik EU-ország enged Putyin megalázó követeléseinek, hogy rubelben fizessenek az olajért és a gázért, az olyan lesz, mintha egy kézzel segítik Ukrajnát, a másikkal pedig segítik az oroszokat az ukránok meggyilkolásában” – írta Kuleba március 24-én, csütörtökön Twitter bejegyzésében.
Arra is buzdította az érintett országokat, hogy bölcs és felelősségteljes döntést hozzanak.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke