Jurij Vitrenko, a Naftohaz állami gázvállalat vezérigazgatója nem tartja kizártnak, hogy az Északi Áramlat–2 orosz gázvezeték soha nem indul be, miközben szerinte az orosz Gazprom állami gázvállalat számára a legjobb megoldás a jövő őszi beindítása lenne – írta az rbc.ua hírportál a vezető csütörtöki interjúja nyomán, idézi a Karpat.in.ua.
A kiadványnak nyilatkozva Vitrenko elmondta, hogy korábban úgy vélte,
Ukrajna számára a legnegatívabb forgatókönyv az lenne, ha a gázvezeték 2022 májusában elindulna.
„Most azonban azt látjuk, hogy a folyamat még jobban elhúzódik. Ezért valószínűleg csak az év első felének végén indul el” – emlékeztetett.
A vezérigazgató szerint a Gazprom számára az a legjobb megoldás,
ha az Északi Áramlat–2 földgázvezeték jövő őszig elindulna.
„Ugyanakkor úgy gondoljuk, hogy nagy a valószínűsége annak, hogy a közeljövőben nem, vagy egyáltalán soha nem fog elindulni” – adott hangot reményének Jurij Vitrenko.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke