/ Kultúra
Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon
Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon
Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) és a Beregszászi Görögkatolikus Egyházközség közös szervezésében fellobbanhatott az adventi koszorú harmadik gyertyája. A közös ünneplésre december 12-én került sor városunk főterén.

Hirdetés

Az eseményt a Beregszászi Görögkatolikus Egyházközség kórusa lélekemelő egyházi énekekkel nyitotta meg.

„Az advent a türelemről, a várakozásról, a szeretetről szól. Várjuk a Messiást. Ekkor kicsit magunkba fordulunk és jobb emberek próbálunk lenni” – köszöntötte a jelenlévőket Beke Mihály András, Magyarország Beregszászi Konzulátusának misszióvezetője.

Babják Zoltán, a Beregszászi kistérség polgármestere örömmel konstatálta, hogy a rossz idő sem szegte kedvét az ünneplőknek, akik egy emberként várják az Úr eljövetelét.

Hirdetés

„Advent csodás időszakában vagyunk, szívünk mégis nyugtalan” – kezdte beszédét Sin József, a KMKSZ Beregszászi Középszintű Szervezetének elnöke, aki kiemelte, hogy időjárási katasztrófák, háborúk és világjárvány árnyékában élünk ma. „Viszontagságaink közepette a legfontosabb, hogy szeretetben és békességben éljünk” – zárta gondolatait.

A köszöntőket követően Lus­csák Nílus, a Munkácsi Görög­katolikus Egyházmegye püspöke, Babják Zoltán, Sin József és Beke Mihály András gyújtották meg közösen az adventi koszorú harmadik gyertyáját.

A gyertyagyújtást követően a történelmi egyházak képviselői – Luscsák Nílus, Molnár János római katolikus esperes-plébános, Cserniga Gyula beregszászi református beosztott lelkész – kérték Isten áldását a jelenlévők életére. Majd az aknaszlatinai Bel Canto kamarakórus karácsonyi dalokkal tette még emelkedettebbé a hangulatot.

Az esemény záróakkordjaként a beregszászi főiskola épületében felemelő hangversenyre került sor. Elsőként a Beregszászi Görögkatolikus Egyházközség kórusa, majd az Ungvári Görögkatolikus Székesegyház kórusa tartott adventi koncertet.

K. A.

Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon
Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon
Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon
Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon
Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon