A NATO le fogja lőni Oroszország légtérsértő repülőgépeit, ha veszélyeztetik a szövetség infrastruktúráját és a lakosság életét – fejtette ki Mark Rutte NATO-főtitkár a Newsmax műsorán.
Rutte arról beszélt, hogy a NATO szándékosan nem fogalmaz egyértelműen, hogy lelőné-e a légteret megsértő orosz gépeket, mivel rugalmasan akarnak reagálni egy ilyen helyzetre és nem akarják, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök „túl sokat tudjon.”
Hozzátette ugyanakkor:
tudni fogjuk, mikor sértik meg az ötödik cikkelyt és ő is tudni fogja.”
„Ha ezek a gépek veszélyeztetik az infrastruktúránkat és természetesen az emberéleteket, például Észtországban, ahogy történt ez múlt pénteken, biztosíthatom önöket, hogy a haderőknek megvan a mandátuma és hatásköre, hogy, ha szükséges, nagyon bekeményítsen és szembe szálljon egy ilyen repülőgéppel, ha ez szükséges” – mondta Rutte.
Oroszország franciaország nagykövete tegnap azt mondta: ha a NATO lelő egy orosz vadászgépet, háború lesz - közölte a portfolio.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Ukrajna nem fogad el „lépcsőzetes” EU-tagságot – jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter. Szerinte Kijev gyorsan halad az EU-csatlakozás felé.
Egyelőre az újonnan felfedezett lelőhely nagyságát nem sikerült felmérni.
Az olasz külügyminiszter az orosz televízióban elhangzottakra utalva súlyosnak nevezte a Melonit ért sértéseket.
A Föld napja minden évben április 22-én hívja fel a figyelmet bolygónk védelmének fontosságára.
Kallas hangsúlyozta: továbbra is biztosítani kell Ukrajna számára a szükséges támogatást.
A bűnszövetkezet összes tagját tetten érték, amikor éppen egy újabb helyi lakost raboltak el, és pénzt próbáltak kizsarolni tőle.
A szankciós és politikai nyomás csökkenése az agresszor katonai ambícióinak növekedéséhez vezetett.
Az ukrán elnök jelezte, hogy ezt összekapcsolja a 90 milliárd eurós uniós hitel blokkolásának feloldásával.
A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.