Friss kutatás: ha ezt a csokoládét eszed, egészségesebb lehetsz
Friss kutatás: ha ezt a csokoládét eszed, egészségesebb lehetsz
 / Mozaik

Az étcsokoládé rendszeres fogyasztása csökkentheti a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát, derül ki egy új kutatásból. A tanulmány szerint a heti ötszöri étcsokoládé fogyasztás akár 21%-kal is mérsékelheti a betegség kialakulásának esélyét, míg a tejcsokoládé esetében nem tapasztaltak ilyen pozitív hatást. A kutatók hangsúlyozzák, hogy további vizsgálatok szükségesek az eredmények megerősítéséhez - tudósított a The Guardian.

Az Egyesült Államokban végzett hosszú távú vizsgálat során ápolók és egészségügyi dolgozók csokoládéfogyasztási szokásait elemezték. A kutatók szerint a csokoládéfogyasztás és a 2-es típusú cukorbetegség kockázata közötti kapcsolat eddig "ellentmondásos" volt, mivel a korábbi tanulmányok nem tettek különbséget a csokoládéfajták között.

A kutatócsoport három, hosszú távú vizsgálat adatait használta fel, amelyek során négyévente étkezési gyakorisági kérdőíveket töltettek ki a résztvevőkkel. Összesen 192 028 ember esetében vizsgálták a teljes csokoládéfogyasztás és a 2-es típusú cukorbetegség közötti összefüggést, míg 111 654 embernél a csokoládé típusa szerint is elemezték az adatokat.

Az átlagosan 25 éves megfigyelési időszak alatt 18 862 embernél alakult ki 2-es típusú cukorbetegség abban a csoportban, ahol a teljes csokoládéfogyasztást vizsgálták. A kutatók megállapították, hogy azoknál,

akik hetente legalább ötször fogyasztottak egy uncia adagot, azaz 28,3 grammot, 10%-kal kisebb valószínűséggel alakult ki 2-es típusú cukorbetegség, mint azoknál, akik soha vagy ritkán ettek csokoládét.

A csokoládé típusa szerint elemzett csoportban 4771 embernél diagnosztizáltak 2-es típusú cukorbetegséget. A tanulmány kimutatta, hogy

azoknál, akik hetente ötször fogyasztottak egy adag étcsokoládét, 21%-kal volt alacsonyabb a betegség kialakulásának kockázata. Ugyanakkor a tejcsokoládé fokozott fogyasztása hosszú távú súlygyarapodással járt együtt, míg az étcsokoládénál nem tapasztaltak ilyen hatást.

A kutatás eredményei különösen fontosak lehetnek az Egyesült Királyságban, ahol a Diabetes UK becslései szerint mintegy 4,4 millió ember él cukorbetegséggel, és további 1,2 millió embernek valószínűleg nem diagnosztizált 2-es típusú cukorbetegsége van.

A probléma globális méreteket ölt: az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint 2022-től világszerte mintegy 830 millió ember szenved cukorbetegségben 

- közölte a portfolio.hu.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram

Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.


Forrás

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.