/ Mozaik
Tanulmány: 175 millió tonna szén-dioxid került a levegőbe a háború miatt
Tanulmány: 175 millió tonna szén-dioxid került a levegőbe a háború miatt
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az emberéletek tömeges tönkretételén és elpusztításán túl az Ukrajnában folyó háború jelentős éghajlatkárosító hatással is jár – hívták fel a figyelmet az üvegházhatás mértékét kutató kezdeményezés (IGGAW) szerdán közzétett jelentésében.

Hirdetés

A 2022 februárjában kirobbant

ukrajnai háború során eddig keletkezett károsanyag-kibocsátás négy európai uniós tagállam – Ausztria, Magyarország, Csehország és Szlovákia – egyéves összesített üvegházhatásúgáz-kibocsátásának felel meg.

A német és a svéd kormány, illetve az Európai Éghajlatvédelmi Alapítvány által finanszírozott IGGAW kutatóinak számítása szerint ez 237 millió tonna szén-dioxid légkörbe kerülését jelenti.

A klímakárosító üvegházhatású gázok mintegy harmadát a harci cselekmények során többek között a tankok és a harci repülőgépek bocsátották ki.

Jelentős részben hozzájárultak továbbá a károsanyag-kibocsátáshoz a háborúban keletkezett erdő- és bozóttüzek. Egyedül 2024-ben hússzor akkora területet perzseltek fel a lángok, mint a 2006 és 2021 közötti időszakban. A tüzek elsősorban a frontvonalak közelében és az ukrán-orosz határ térségében keletkeztek - közölte az index.hu.


 

 

Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek

Forrás