Az ukrán állampolgárok mintegy 70%-a szeretne hazatérni, ha ehhez Ukrajnában meglesznek a feltétek – jelentette ki Vaszil Bodnar, Ukrajna lengyelországi nagykövete a Szabadság Rádiónak, számolt be kedden az rbc.ua hírportál.
A jelentés szerint Bodnar elmondta:
„Nem fogják ezeket az embereket erőszakkal visszaküldeni. Ez az ő döntésük. A feltételek megteremtéséről van szó. Ha menekültekkel beszélünk, olyanokkal, akik nem önként, hanem a körülmények kényszere miatt távoztak, akkor 70%-uk azt mondja, hogy vissza akar térni.”
A nagykövet szerint az ukránok 15-20%-a, akik már letelepedtek Lengyelországban, sőt állampolgárságot is kértek, valószínűleg nem fog visszatérni Ukrajnába. „Azonban a legtöbb emberünk azt mondja: „Ha holnap véget ér a háború, hazamegyünk” – tette hozzá Vaszil Bodnar - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.
Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.
Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.
A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.
Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.
A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.
„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.
Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.
Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.
17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.