/ Kultúra
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben
Augusztus 9. és 14. között harmincadik alkalommal rendezik meg a Csángó fesztivált Jászberényben - közölte az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában a fesztivál igazgatója.
Hirdetés
A rendezvényre 800 fellépőt, illetve száz népi iparművészt várnak - mondta Szűcs Gábor, aki egyben a Jászság Népi Együttes művészeti igazgatója is, adta hírül az MTI.
Hirdetés
A fesztivál céljai között szerepel a magyarság identitásának erősítése
- tette hozzá.
A fesztivált első ízben 1991-ben rendezték meg. Akkor csupán egy napon át tartott. Mára viszont hatnapos műsorfolyammá vált, amelynek keretében négy színpadon szórakoztatják a zenészek és táncosok a nézőket - tette hozzá.
A program augusztus 9-én a Jászság Népi Együttes fellépésével és Ferenczi György és a Rackajam koncertjével indul.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI