A Bajnokok Ligája nyitófordulójában Szoboszlai Dominik győztes gólpasszal járult hozzá a Liverpool 3-2-es sikeréhez az Atlético Madrid ellen. A magyar válogatott csapatkapitánya a meccs egyik legjobbja volt, az UEFA pedig egy elképesztő statisztikát is közölt a honlapján Szoboszlairól.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik ismét vezére volt a Liverpoolnak, ahol újra a középpályán varázsolt azok után, hogy az elmúlt hetekben a jobbhátvédként nyújtott klasszis teljesítményt - írja az origo.hu.
Szoboszlai századik liverpooli meccsén lépett pályára az Atlético Madrid ellen a Bajnokok Ligája alapszakaszának első fordulójában, a sikerben pedig kulcsszerepe volt, ugyanis a hosszabbításban az ő szöglete után szerezte meg a győztes találatot Virgil van Dijk, így közvetlenül is hozzájárult a három pont megszerzéséhez. Szoboszlai ezzel tovább erősítette kiváló idénykezdetét, hiszen hetek óta a klub egyik legmegbízhatóbb teljesítményt nyújtó játékosának számít.
Szoboszlai futotta a legtöbbet a Liverpool játékosai közül
A magyar középpályás a rá jellemző módon most is végig robotolta a meccset.
Az UEFA honlapja szerint Szoboszlai összesen 12 kilométert futott, aminél többet egyetlen csapattársa sem.
Arne Slot csapatából csak Ryan Gravenberch tudta megközelíteni a magyar játékost, de a holland középpályás így is majd’ egy kilométerrel elmaradt (11,1 km). Egyébként az Anfielden botrányt okozó trénerének, Diego Simeonénak a fia, Giuliano Simeone (12,5), és Pablo Barrios (12,3) tették meg nagyobb távolságot a pályán.
Szoboszlai nem először emelkedett ki Liverpoolban az elképesztő futóteljesítményével, korábban is rengeteg dicséret kapott a nagy munkabírása miatt. A madridiak ellen viszont nem csak fáradhatatlanul robotolt, hanem hasznosan is játszott, ami a statisztikai mutatóin is meglátszott. Tízszer szerzett labdát, márpedig ebben a tekintetben is a Liverpool legjobbja volt, emellett a labdatartásban is kimagasló volt, a pontrúgásai pedig ezúttal is életveszélyesek voltak. A PoolBarátok Facebook-oldala is kiemelte, hogy a magyar középpályás nagyszerűen teljesített Ryan Gravenberch mellett.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.
Ha Oroszország agressziót indítana a Suwalki-folyosó körzetében, elveszíthetné Kalinyingrádi területét.
Kárpátalján őrizetbe vették a katonai orvosi bizottság vezetőjét, aki pénzért hamis igazolásokat adott. Több mint 11 millió hrivnyát foglaltak le.
Ukrajna nem fogad el „lépcsőzetes” EU-tagságot – jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter. Szerinte Kijev gyorsan halad az EU-csatlakozás felé.
A tavaly április 21-én elhunyt Ferenc pápa emlékére a Santa Maria Maggiore pápai bazilikában mutattak be misét.
Ebben a hónapban a TeSó blogon sorra vesszük és kicsit boncolgatjuk Jézus boldogmondásait (Mt 5, 3-12).
Egyelőre az újonnan felfedezett lelőhely nagyságát nem sikerült felmérni.
Az olasz külügyminiszter az orosz televízióban elhangzottakra utalva súlyosnak nevezte a Melonit ért sértéseket.
A Föld napja minden évben április 22-én hívja fel a figyelmet bolygónk védelmének fontosságára.
Kallas hangsúlyozta: továbbra is biztosítani kell Ukrajna számára a szükséges támogatást.