A Beregszászi kistérségben megtartják az I. BeregCulturFest folklórfesztivált valamennyi elöljárói körzet részvételével.
A hírt Babják Zoltán, a Beregszászi kistérség polgármestere közölte hivatalos Facebook-oldalán.
„Az elöljárókkal tartott megbeszélésen Babják Edit, az Oktatási és Kulturális Osztály vezetője meghirdette az I. BeregCulturFest folklórfesztivál elindítását valamennyi elöljárói körzet részvételével. "
- írta a polgármester.
A koncertprogramot, valamint helyi kézműves termékek kiállítását és árusítását is magában foglaló rendezvényt a tervek szerint november 4-én rendezik meg a Kossuth téren.
"A fesztivál célja: a Beregszászi kistérség amatőr művészeinek, turisztikai vonzerejének támogatása és fejlesztése a kultúra és a művészet eszközeivel. A rendezvény során befolyt összeget természetesen a fegyveres erők támogatására fordítjuk”
– olvashatjuk a bejegyzésben.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.
Az elfogadott 90 milliárd eurós európai támogatási hitel első részletét Ukrajna védelmi célú hazai termelésére fordítják.
A szolgáltatók fittyet hánytak a hatályos jogszabályokra, jól átverték a lakosokat a rezsivel.
Pokoli hibák sorozata okozta negyven éve a nukleáris katasztrófát.
Az elnök sértetlen, de a vacsorát lefújták.