Mark Rutte NATO-főtitkár pénteken először találkozott Donald Trumppal azóta, hogy a hónap elején megválasztották amerikai elnöknek – jelentette be a transzatlanti katonai szövetség szóvivője szombaton.
Farah Dakhlallah rövid nyilatkozata szerint a floridai Palm Beachben lezajlott találkozón a felek
„a szövetség előtt álló globális biztonsági kérdéseket vitatták meg.”
A NATO honlapjára fölkerült információk szerint Mark Rutte és kísérete találkozott Mike Waltz kongresszusi képviselővel is, aki Trump nemzetbiztonsági tanácsadója lesz, valamint a megválasztott elnök nemzetbiztonsági csapatának más tagjaival is.
Ruttét, aki október óta vezeti a NATO-t, széles körben az egyik olyan európai vezetőként tartják számon, aki jó munkakapcsolatot alakított ki Trumppal első elnöki ciklusa során, 2017-2021 között - közölte a hirado.hu.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke