/ Közélet
Donald Trump és Mark Rutte. (Forrás: MTI)
Donald Trump és Mark Rutte. (Forrás: MTI)
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Mark Rutte NATO-főtitkár pénteken először találkozott Donald Trumppal azóta, hogy a hónap elején megválasztották amerikai elnöknek – jelentette be a transzatlanti katonai szövetség szóvivője szombaton.

Hirdetés

Farah Dakhlallah rövid nyilatkozata szerint a floridai Palm Beachben lezajlott találkozón a felek

„a szövetség előtt álló globális biztonsági kérdéseket vitatták meg.”

A NATO honlapjára fölkerült információk szerint Mark Rutte és kísérete találkozott Mike Waltz kongresszusi képviselővel is, aki Trump nemzetbiztonsági tanácsadója lesz, valamint a megválasztott elnök nemzetbiztonsági csapatának más tagjaival is.

Ruttét, aki október óta vezeti a NATO-t, széles körben az egyik olyan európai vezetőként tartják számon, aki jó munkakapcsolatot alakított ki Trumppal első elnöki ciklusa során, 2017-2021 között - közölte a hirado.hu.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram

Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.


Forrás