Az ukránok körülbelül fele (47%) 2024 májusában tartott attól, hogy az Egyesült Államok béke-megállapodást köthet Oroszországgal az ukrán kormány részvétele nélkül – közölte szerdán az rbc.ua hírportál a Nemzetközi Kapcsolatok Európai Tanácsa által frissen végzett felmérés adataira hivatkozva.
A jelentés szerint a megkérdezettek 49%-a nem tart a Washington és Moszkva közötti titkos tárgyalásoktól. Arra is kérték a válaszadókat, hogy válasszanak a szuverenitás megőrzése és a területek visszafoglalása között.
Az adatok azt mutatták, hogy az opciót, miszerint „Ukrajna elveszíti a jelenleg megszállt területeinek egy részét, de továbbra is szuverén marad saját hadsereggel és a szövetségek, például az Európai Unióhoz és a NATO-hoz való csatlakozás választásának szabadságával” a válaszadók 45% választotta.
„Ukrajna visszaszerzi a jelenleg megszállt területeit, de beleegyezik a demilitarizálásba, és semleges országgá válik, amely nem tud csatlakozni olyan szövetségekhez, mint az EU és a NATO” lehetőséget a válaszadók 26%-a választotta.
A hírportál emlékeztetett arra, hogy a Kijevi Nemzetközi Szociológiai (KMISZ) felmérése szerint az ukránok relatív többsége (49%) gondolta úgy, hogy a Nyugat továbbra is támogatja Ukrajnát. A 44%-uk azonban azt mondta, hogy a Nyugatnak elege van Ukrajnából, és gyenge a támogatottsá - közölte a karpat.in.ua.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke