Ukrajna elnöke, Volodimir Zelenszkij az Alkotmány Napja alkalmából üzenetben köszöntötte honfitársait. Az államfő hangsúlyozta, hogy az ország alaptörvényének valódi erejét az ukrán emberek adják, akik munkájukkal, tetteikkel és hazájukért folytatott küzdelmükkel írják Ukrajna történelmét.
Az ukrán emberek adják az alkotmány erejét
Volodimir Zelenszkij hivatalos Telegram-csatornáján emlékeztetett arra, hogy Ukrajna Alkotmányát pontosan harminc évvel ezelőtt fogadták el, közölte az Interfax-Ukrajina.
Az államfő szerint az alaptörvény erejét az ukrán emberek adják, akik nap mint nap saját példájukkal, munkájukkal és kitartásukkal töltik meg tartalommal az alkotmány rendelkezéseit.
Ukrajna elnöke így fogalmazott:
„Pontosan harminc évvel ezelőtt fogadták el államunk alaptörvényét, amelynek erejét az ukrán férfiak és nők adják. Népünk írja történelmünk lapjait, és ők töltik meg élettel alkotmányunk oldalait. Saját példájukkal, tetteikkel, munkájukkal és Ukrajnáért folytatott küzdelmükkel. Egy szuverén. Önálló. Demokratikus. Jogállami. Európai. Békés. Független Ukrajnáért. Boldog Alkotmány Napját!”
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke