Újabb ukrán gyermekek térhetnek vissza családjaikhoz Oroszországból amerikai közvetítésnek köszönhetően – közölte az amerikai elnök feleségének hivatala csütörtökön, adta hírül az MTI.
Melania Trump, First Lady irodájának közleménye szerint hat kiskorú gyermek már most visszakerül Ukrajnába Oroszországból, míg egy hetediket a hónap későbbi részében visznek vissza családjához.
"Gyerekek újraegyesítése szeretteikkel a világnak azon a részén továbbra is az egyik legfontosabb globális ügy. Biztató, hogy mindkét fél továbbra is elkötelezett az együttműködés folytatása mellett, a gyermekek biztonságának és jólétének kérdését az iszonyatos háború fölé emelve"
– idézi az elnök feleségét a közlemény, amely felhívja a figyelmet arra, hogy negyedik alkalommal sikerült egyezséget elérni ukrán gyermekek hazatéréséről az orosz és ukrán fél közötti közvetítéssel.
Az Egyesült Államok a közelmúltban 25 millió dolláros támogatásról tett bejelentést, ami a háború nyomán Oroszországba vitt gyermekek felkutatását, hazajuttatását és rehabilitációját hivatott elősegíteni.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI
Ez a finomító részt vesz az orosz hadsereg ellátásában Ukrajna területén.
A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.
A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.
A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.