Volodimir Zelenszkij ukrán elnök telefonon egyeztetett Donald Trumppal az amerikai különmegbízott, Steve Witkoff moszkvai látogatásáról. Zelenszkij elmondása szerint az amerikai elnökkel történő beszélgetése során hangsúlyozta Ukrajna elkötelezettségét az igazságos béke és az önvédelem mellett.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök közölte, hogy megbeszélést folytatott Donald Trumppal az amerikai elnök különmegbízottjának szerdai moszkvai látogatásáról. A tárgyalás során Zelenszkij hangsúlyozta Ukrajna elkötelezettségét az igazságos béke mellett, valamint azt, hogy országa továbbra is eltökélt függetlenségének megvédésében.
Ukrajna mindenképpen meg fogja védeni függetlenségét. Mindannyiunknak tartós és megbízható békére van szükségünk. Oroszországnak véget kell vetnie a háborúnak, amit maga indított el
- írta Zelenszkij az X közösségi platformon, hozzátéve, hogy
európai vezetők is csatlakoztak a Trumppal folytatott telefonbeszélgetéshez
- közölte a portfolio.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke