Az ukrán hadsereg az ukrán-orosz háborúban. Fotó: Ukrán Fegyveres Erők Vezérkara
Az ukrán hadsereg az ukrán-orosz háborúban. Fotó: Ukrán Fegyveres Erők Vezérkara
 / Közélet

Az Ukrán Fegyveres Erők újabb súlyos veszteségeket okoztak az orosz hadseregnek. Június 30. és július 1. között az orosz erők mintegy 970 katonát veszítettek, továbbá tucatnyi katonai eszközt semmisítettek meg – közölte az Ukrán Fegyveres Erők Vezérkara.

A jelentést a RBC-Ukrajna hozta nyilvánosságra a vezérkar napi összesítése alapján.

Az orosz veszteségek számokban

Az ukrán katonai vezetés becslése szerint 2022. február 24. és 2025. július 1. között az orosz hadsereg veszteségei az alábbiak szerint alakulnak:

  • Személyi állomány: kb. 1 020 980 fő (+970 az elmúlt 24 órában)
  • Harckocsik: 10 983 egység (+3)
  • Páncélozott harcjárművek: 22 928 egység (+6)
  • Tüzérségi rendszerek: 29 754 egység (+36)
  • Rakéta-sorozatvetők (RSZV): 1427 egység
  • Légvédelmi rendszerek: 1190 egység
  • Repülőgépek: 420 egység
  • Helikopterek: 337 egység
  • Drónok (operatív-taktikai): 42 940 egység (+144)
  • Cirkálórakéták: 3436 egység
  • Hajók/motorcsónakok: 28 egység
  • Tengeralattjárók: 1 egység
  • Gépkocsik és üzemanyagszállítók: 53 696 egység (+103)
  • Speciális katonai felszerelések: 3921 egység

Harci helyzet – Pokrovszk volt a legaktívabb

A vezérkar szerint 111 fegyveres összecsapást regisztráltak az elmúlt 24 órában a teljes frontvonal mentén. A Pokrovszki irány számított a leghevesebb harci térségnek.

Hirdetés

Az orosz megszálló erők legalább 30 alkalommal próbálták áttörni az ukrán védelmi vonalakat többek között a következő települések térségében:  Ruszin Jar, Razine, Novotorecke, Mirne, Prominy, Novoszerhijivka, Volodimirivka, Miroljubivka, Mirnográd, Liszivka, Vdale, Muravka, Novopavlivka, Orikhove és Olekszijivka.

Az ukrán hadsereg minden támadási kísérletre válaszolt, és a legtöbb helyszínen sikeresen visszaverte az ellenséges erőket.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren  vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.