Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint a fronton zajló események azt mutatják, hogy a világ jelenlegi nyomásgyakorlása Oroszországra nem elégséges a háború befejezéséhez. Hangsúlyozta, hogy Oroszország már közel ötven napja figyelmen kívül hagyja az Egyesült Államok feltétel nélküli tűzszüneti javaslatát.
Az Ukrinform közlése szerint erről Zelenszkij a Facebook-oldalán számolt be.
„Olekszandr Szirszkij vezérkari főnök beszámolt a frontvonalon kialakult helyzetről. Számos irányban továbbra is nehéz a helyzet. A mai nap közepéig közel 70 orosz támadás érte állásainkat. A harcok folytatódnak. Az ellenség tovább próbál előrenyomulni. Hálás vagyok minden egyes dandárnak és katonának, akik védik állásainkat és ilyen kitartást tanúsítanak”
– írta Zelenszkij.
A legtöbb összecsapás Pokrovszk, Kramatorszk, Liman és Kurszk térségében zajlik.
Zelenszkij hozzátette, hogy az ukrán csapatok aktív védelmi műveleteket folytatnak az oroszországi Kurszki és Belgorodi területek meghatározott részein is.
Kiemelte a 3. Nemzeti Gárda hadosztályt, amely kiválóan teljesít Pokrovszk térségében, valamint a 59. különálló rohamdandárt, amely a pilóta nélküli rendszerek egységeihez tartozik. Elismeréssel szólt továbbá a 225. és 425. különálló rohamzászlóaljakról, a 47. gépesített dandárról, valamint a 95. légi deszantos rohamdandárról.
„Ukrajna továbbra is megvédi függetlenségét és földjét a harcokban. A fronthelyzet és az orosz hadsereg valós aktivitása bizonyítja, hogy a világ jelenlegi nyomása Oroszországra nem elegendő e háború lezárásához. Hamarosan ötven napja, hogy Oroszország figyelmen kívül hagyja az Egyesült Államok javaslatát a teljes és feltétel nélküli tűzszünetre. Ukrajna ezt az ajánlatot március 11-én elfogadta. Erőteljesebb nyomásra van szükség Oroszország ellen, hogy valódi diplomáciai megoldások születhessenek. Köszönöm mindenkinek, aki Ukrajna mellett áll”
– zárta Zelenszkij.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke