Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke. Fotó: facebook.com/zenelskyy.official
Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke. Fotó: facebook.com/zenelskyy.official
 / Közélet

Ukrajna készen áll a tárgyalásokra Oroszországgal, de nem fogja elhagyni területeit emiatt, nagyobb nyomást kell gyakorolni a Kremlre, hogy tárgyalásra kényszerítsék – jelentette ki szerdán Volodimir Zelenszkij elnök a svédországi sajtótájékoztatóján, számolt be az rbc.ua hírportál.

A jelentés szerint Zelenszkij megjegyezte, hogy Ukrajna támogatja a tűzszünetet, amelyről már beszélt is. De először is, nem azzal a feltétellel, hogy kivonul a területeiről – nem lesz ajándék az agresszornak –, másodszor pedig elsősorban biztonsági garanciákra van szükség, amelyet Donald Trump amerikai elnökkel is megvitattak – tette hozzá.

„Támogatjuk a tűzszünet kérdését, készen állunk a diplomáciai úton való együttműködésre, de nem azzal a feltétellel, hogy valahonnan elő kell húznunk, és át kell adnunk a területünket az agresszornak. Ez nem kilométerekről szól, ez a népünkről és az identitásunkról, ez a területi integritásunkról szól”

– magyarázta az elnök.

Az államfő azt is kijelentette, hogy Ukrajna nem lát diplomáciai készséget Oroszország részéről a valódi tárgyalások megkezdésére. A Kreml mindössze annyit tesz, hogy felhívásaival megpróbálja elhalasztani az Egyesült Államok és Európa valóban fontos döntéseit – tette hozzá.

„Ilyen például a szankciók bevezetése vagy a Tomahawkok Ukrajnának történő átadása/eladása. Így egyszerűen elhalasztják a feltétel nélküli döntéseket, amelyek az Oroszországra nehezedő nyomásgyakorlás elemei”

– összegezte Volodimir Zelenszkij - közölte a karpat.in.ua.


 

 

Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek

Hirdetés
Címlapról ajánljuk

A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.

Kárpátalján őrizetbe vették a katonai orvosi bizottság vezetőjét, aki pénzért hamis igazolásokat adott. Több mint 11 millió hrivnyát foglaltak le.

Ukrajna nem fogad el „lépcsőzetes” EU-tagságot – jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter. Szerinte Kijev gyorsan halad az EU-csatlakozás felé.

Ebben a hónapban a TeSó blogon sorra vesszük és kicsit boncolgatjuk Jézus boldogmondásait (Mt 5, 3-12).

Egyelőre az újonnan felfedezett lelőhely nagyságát nem sikerült felmérni.

Az olasz külügyminiszter az orosz televízióban elhangzottakra utalva súlyosnak nevezte a Melonit ért sértéseket.

A Föld napja minden évben április 22-én hívja fel a figyelmet bolygónk védelmének fontosságára.

Kallas hangsúlyozta: továbbra is biztosítani kell Ukrajna számára a szükséges támogatást.

A bűnszövetkezet összes tagját tetten érték, amikor éppen egy újabb helyi lakost raboltak el, és pénzt próbáltak kizsarolni tőle.

A szankciós és politikai nyomás csökkenése az agresszor katonai ambícióinak növekedéséhez vezetett.