Moszkva „újabb súlyos csapásokat” mért Ukrajna energiahálózatára – ismerte el Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombat esti videóüzenetében.
Hozzátette, hogy a hét második felében végrehajtott orosz támadások „nagyon széles körűek” voltak, és az ország északi részét kivéve Ukrajna valamennyi régióját érintették.
Zelenszkij elmondta: több területen helyreállították az áramellátást, ahol korábban megszakadt a szolgáltatás. Az ukrán hatóságok szombaton azt közölték, hogy mintegy 1,5 millió háztartás maradt áram nélkül.
„Természetesen még nincs meg a technikai képességünk arra, hogy az orosz rakéták és harci drónok száz százalékát lelőjük. De fokozatosan el fogunk jutni oda a partnereink segítségével”
– jegyezte meg az ukrán elnök.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke