Ukrajnában 50 százalék kedvezmény jár azoknak a szabálytalankodó járművezetőknek, akik az első 10 napban fizetik meg a bírságot.
A Legfelső Tanács április 29-én, csütörtökön tartott rendkívüli ülésén törölte a közigazgatási jogsértésekről szóló határozatok kötelező postai kiutalását azon járművezetők számára,
akik már kifizették a pénzbírságot.
Erről a Korrespondent.net hírportál számolt be a Legfelső Tanács ülésének online közvetítésére hivatkozva.
305 képviselő szavazta meg az 5058. számú törvényjavaslatot.
A törvénytervezet azt javasolja, hogy töröljék annak szükségességét, hogy a jogsértő postacímére elküldjék a végrehajtott közigazgatási szabálysértésekről szóló határozatokat (vagyis amelyekért már kifizették a bírságot) - áll az indoklásban.
Azok a jogsértők, akik az első 10 napban fizetik meg a rájuk kiszabott bírságot,
50%-os kedvezményben részesülnek.
A dokumentum szerint, ha a járművezető a szabálysértés után 10 napon belül nem fizeti be a bírság 50%-át, akkor úgynevezett "boldogságlevelet" küldenek neki.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke