Viktor Ljasko egészségügyi miniszter egy sajtótájékoztató során elmondta, hogy Ukrajnában a tanév a szokásos módon, szeptember 1-jén kezdődik.
Ugyanakkor változások is lehetségesek a tanmenetben.
Az Egészségügyi Minisztérium vezetője szerint az ország most az új tanév kezdetére készül.
Megjegyezte, hogy Ukrajna jelenleg a karantén zöld zónájában van, ezért nincs szükség a távoktatásra való áttérésre.
"Megkezdjük a tanévet, a gyerekek iskolába mehetnek"
- idézte Ljasko szavait a Podrobnosti.ua hírportál.
A miniszter ugyanakkor megjegyezte, hogy ha rosszabbodik a járványügyi helyzet és nőni fog a COVID-19 megbetegedések száma, ennek megfelelően az ország a karanténzóna sárga, narancssárga vagy piros szintjébe lép,
akkor csak azok az iskolák fognak dolgozni, ahol a tanári kar több mint 80%-a be lesz oltva.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke