Viktor Ljasko egészségügyi miniszter arra buzdította az ukránokat, hogy ne fogyasszanak alkoholt a függetlenség napja alkalmából.
„Azt kérjük az ukránoktól, hogy ünneplés során tartózkodjanak a nyilvános rendezvényeken való részvételtől, ha akut légúti vírusos betegség vagy COVID-19 tüneteit tapasztalják” -mondta Ljasko az Ukrajna 30 kijevi fórumon augusztus 2-án, hétfőn, írja az Interfax.com.ua.
Emellett a miniszter arra szólította fel a kockázati csoportokhoz tartozó polgárokat,
hogy tartózkodjanak a zsúfolt helyek látogatásától.
Azt is kijelentette, hogy minden járványellenes szabályt be kell tartani: távolságtartás, maszk viselése, kéz fertőtlenítése.
"Ne igyanak alkoholtartalmú italokat. Az alkohol önmagában is rossz.
A nagy mennyiségű alkohol miatt pedig figyelmen kívül maradnak a világosan előírt járványellenes szabályok. Ezért ne fogyassznak alkoholt az ünnepi események alatt" - hangsúlyozta Ljasko.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke