/ Közélet
A 17 éves fiúkat minden év január és március között veszik katonai nyilvántartásba. Fotó: UNIAN
A 17 éves fiúkat minden év január és március között veszik katonai nyilvántartásba. Fotó: UNIAN
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Ukrajnában azoknak a fiatal fiúknak, akik betöltik a 17. életévüket, kötelező katonai nyilvántartásba kerülniük, amelynek érdekében a területi toborzási és szociális támogatási központhoz (TCK) kell fordulniuk. Dmitro Szuhij, a Kirovohradi területi toborzási osztályának helyettes vezetője elmagyarázta, hogy ez az eljárás nem kapcsolódik a mozgósításhoz – számolt be az Unian.net

Hirdetés

Pontosították, hogy a 17 éves fiúkat minden év január és március között veszik nyilvántartásba.  

„Az ukrán állampolgárokról, akiket be kell vonni a hadkötelesek katonai nyilvántartásába, évente listákat kell benyújtaniuk a helyi (városi) TCK és SP-hez az önkormányzatoknak, vállalkozásoknak, intézményeknek, szervezeteknek és oktatási intézményeknek, függetlenül azok alárendeltségétől és tulajdonosi formájától” 

– mondta a TCK képviselője.  

Dmitro Szuhij szerint ezt azért teszik, hogy meghatározzák katonai szolgálatra való az alkalmasságuka, az oktatási szintet, a megszerzett szakmai képesítést, a fizikai felkészültséget, valamint a fiatalok személyes tulajdonságainak tanulmányozását.  

Hangsúlyozzák, hogy akik nem kerülnek nyilvántartásba 18 éves koruk előtt, azok adminisztratív felelősségre számíthatnak, amely 17 ezertől 25,5 ezer hrivnyáig terjedő pénzbírságot jelenthet.



 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.