A NATO szerint nem minősül támadásnak, hogy orosz drónok szeptember 10-én megsértették Lengyelország légterét. A szövetség vadászgépeket vetett be, de Patriot rendszert nem.
Erről az RBK-Ukrajna számolt be a Reuters hírügynökségre hivatkozva.
A közlemény szerint a NATO nem tekinti támadásnak az orosz drónok Lengyelország légterébe történő behatolását.
A szövetség egyik forrása az ügynökségnek elmondta: az előzetes adatok szerint hat–tíz orosz drón szándékosan hatolt be a lengyel légtérbe.
„Ez volt az első eset, hogy a NATO repülőgépei egy szövetséges ország légterében támadtak potenciálisan veszélyes objektumokat”
– tette hozzá a forrás.
A szövetségesek reakciója
A forrás közölte, hogy a térségben telepített Patriot légvédelmi rendszerek radarral észlelték a drónokat, de nem alkalmazták őket a célpontok megsemmisítésére.
A hadműveletben lengyel F-16-os vadászgépek, holland F-35-ösök, olasz AWACS típusú légtérellenőrző repülőgépek és légi utántöltő gépek vettek részt, mind NATO irányítás alatt.
Orosz dróntámadás
Mint ismert, szeptember 10-én éjjel orosz Shahed típusú harci drónok megsértették Lengyelország légterét. Ukrajna adatai szerint nyolc drón repült át a határon, miközben Oroszország egész éjjel masszív támadást hajtott végre Ukrajna ellen: összesen 415 drónt és több mint 40 rakétát indított.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint az a támadás, amelynek során orosz drónok behatoltak a lengyel légtérbe, „az eszkaláció újabb lépése” és „rendkívül veszélyes precedens Európa számára”.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.