A munkácsi magyarok immáron negyedszer szerveztek karácsonyi ünnepséget, s idén másodszor adott otthont ennek a közösségépítő és -megtartó alkalomnak a Munkácsy Mihály Magyar Ház. A patinás épületben létrehozott magyarságintézmény díszterme ezúttal szeretettel, békével, meghittséggel telt meg. Amit már a rendezvény elején a kezükben az Isten szeretetének üzenetét szimbolizáló betlehemi békelángból gyújtott mécsesekkel bevonuló cserkészek megalapoztak, az énekkaruk előadásában elhangzott karácsonyi énekek pedig igazán ráhangolták a lelket a csodavárásra.
Karácsonyi csoda – ezt a címet adták a korábban meghirdetett gyermekrajzpályázatnak, és ez lett a mottója a mostani ünnepségnek is. A szép számban megjelenteket Korolyova Erzsébet, a KMKSZ munkácsi alapszervezetének elnöke üdvözölte, aki abbéli reményének adott hangot, hogy ez a mostani közös együttlét segít elszakadni a mindennapok szomorú eseményeitől, a sötétségtől és a hidegtől, s a szíveket a karácsonyi csodavárás boldog érzése tölti meg. Hisz már az is csoda, hogy ma itt közösségben, együtt ünnepelhetünk, mondta. Azt kívánta, hogy valamennyien töltődjenek fel örömmel, mindenkinek sikerüljön tartalékolni lelkében sok-sok kis csodát, amit elő lehet venni a nehéz napokban, ami erősít kitartásunkban, és nagyon fontos, hogy minden nehézség ellenére hálatelt szívvel és reménnyel várjuk a Megváltó születését.
Köszöntötte az ünneplő munkácsi közösséget Cseh Áron, Magyarország Ungvári Főkonzulátusának vezető konzulja is, aki békét, áldott karácsonyt, egy sokkal boldogabb új esztendőt, illetve erőt és kitartást kívánt a megmaradáshoz és a magyarságuk megőrzéséhez.
A továbbiakban Lucsok Péter római katolikus püspök és Gulácsy Dániel helyi református lelkész fogalmazta meg ünnepi gondolatait, illetve kérte Isten áldását az ünneplő közösség életére.
Ezen a meghitt alkalmon adták át a Munkácsy Mihály Magyar Ház és a KMKSZ Munkácsi Alapszervezete által Karácsonyi csoda címmel meghirdetett rajzpályázat nyerteseinek is a jutalmat. Majd a munkácsi református gyülekezet kisegyüttesének énekszolgálata tette igazán felemelővé az együttlétet. És a szervezők igencsak színes műsorral szereztek felejthetetlen perceket a résztvevőknek. Lélekemelő volt a Szent József óvoda csöppségeinek, a Munkácsi 3. Sz. II. Rákóczi Ferenc Középiskola, a Munkácsi Szent István Líceum tanulóinak előadása. A Csillagfény betlehemes csapat beregvidéki bábozós betlehemes játékot adott elő, végezetül Popovics Emese a markazi szentcsalád-járás énekeivel zárta a műsort.
Az ünnepi koncert végén Popovics Pál, a Kárpátaljai Magyar Cserkészszövetség elnöke a zágrábi magyar közösség karácsonyi ajándékait adta át a fellépő gyerekeknek.
A munkácsi magyarok közösségépítő karácsonya jó hangulatú beszélgetéssel folytatódott, ami után valamennyien feltöltődve tértek haza. Ez az alkalom segített, hogy valamennyien szívükbe zárhassák a remény és a szeretet lángját, amivel fényt és melegséget vihetnek az otthonaikba.
Kósa Eszter
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke