Kárpátalján az Ukrán Állami Határőrszolgálat Bohdan Hmelnyickij Nemzeti Akadémiájának kadétja mentett ki egy 20 éves fuldokló férfit a Tisza folyóból. Egy másik férfit még keresnek.
Erről az Ukrán Állami Határőrszolgálat Nyugati Igazgatóságának Facebook-oldalán számoltak be.
A hivatal közlése szerint a határőrök észrevettek egy ukrán-román határ felé tartó férfit. aki később beleugrott a Tisza folyóba.
A férfi perceken belül segítségért kezdett kiabálni - írták. A határőrök quadcopter segítségével figyelték a férfit, hogy ne veszítsék szem elől.
A közlemény szerint a gyilovei (Terebesfejérpatak) kirendeltségnél szolgálatot teljesítő határőr kadét sietett a fuldoklő segítségére.
Szerencsére a leendő tisztnek sikerült megmentenie a fiatal kárpátaljai életét.
A megmentett férfi elmondása szerint 2500 dollárt fizetett az illegális határátlépésért
- áll a közleményben.
A folyó figyelése során néhány perccel később egy másik segítséget kérő férfit is észrevettek. A határőröknek azonban már nem volt idejük megmenteni a férfit, akit az áramlat magával sodort.
Az eltűnt férfi keresése még mindig tart.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke