/ Közélet
 Mikor kell mentőt hívni a COVID-19 fertőzés esetén?
Mikor kell mentőt hívni a COVID-19 fertőzés esetén?
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A COVID-19 fertőzés számos tünete jelzi, hogy a betegnek kórházi kezelésre van szüksége, számolt be az Egészségügyi Minisztérium sajtószolgálata.

Hirdetés

Többek között az olyan tünetek, mint a mellkasi fájdalom, légszomj nyugalmi állapotban, a vér 92-nél kisebb oxigénszinttel való telítettsége és az eszméletvesztés arra utalnak, hogy itt az ideje mentőt hívni - írja a Karpat.in.ua.

A kórházi kezelés szükségességéről való végső döntést a vizsgálatot végző orvos hozza meg.

„Ne halasszák el az ünnepek utánra egészségügyi ellátást. Forduljanak háziorvosukhoz, és kövessék a kezelésre vonatkozó ajánlásokat!”, – közölte az Egészségügyi Minisztérium.

Mikor kell mentőt hívni a COVID-19 fertőzés esetén?

Forrás