A COVID-19 fertőzés számos tünete jelzi, hogy a betegnek kórházi kezelésre van szüksége, számolt be az Egészségügyi Minisztérium sajtószolgálata.
Többek között az olyan tünetek, mint a mellkasi fájdalom, légszomj nyugalmi állapotban, a vér 92-nél kisebb oxigénszinttel való telítettsége és az eszméletvesztés arra utalnak, hogy itt az ideje mentőt hívni - írja a Karpat.in.ua.
A kórházi kezelés szükségességéről való végső döntést a vizsgálatot végző orvos hozza meg.
„Ne halasszák el az ünnepek utánra egészségügyi ellátást. Forduljanak háziorvosukhoz, és kövessék a kezelésre vonatkozó ajánlásokat!”, – közölte az Egészségügyi Minisztérium.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke