Ukrajnában az elmúlt nap folyamán 43 778 ember fertőződött meg koronavírussal.
A legtöbb új eset Odessza, Lemberg és Zsitomir megyékben van
- írja az RBC Ukrajna hírportál az Egészségügyi Minisztérium nyomán.
Az országban immár második napja regisztrálják a napi új megbetegedések rekordját.
Az elmúlt nap során 4328-an kerültek kórházba, 174-en meghaltak, 9497 ember felgyógyult a kórból. 96 361 PCR-, 7 229 ELISA- és 70 631 gyorstesztet végeztek.
A legtöbb új fertőzést Odessza (több mint 4 ezer), Lemberg és Zsitomir megyékben, valamint Kijevben regisztrálták.
Ukrajnában a járvány teljes ideje alatt 4 213 675 ember betegedett meg,
3 660 351 fő felgyógyult a kórból, 100 983-an meghaltak.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke