Azok, akik a koronavírus elleni vakcinának csak az első adagját kapták meg, csupán a sárga besorolású karanténövezetben mentesülnek a korlátozások alól, a vörös zónában mindkét dózisra szükség lesz a kedvezményekhez – jelentette ki Ihor Kuzin országos közegészségügyi főorvos egy csütörtök esti televíziós műsorban, adta hírül az rbc.ua hírportálra hivatkozva a Karpat.in.ua.
A jelentés szerint a főorvos a TSZN tévécsatorna politikai talkshowjában hangsúlyozta:
a sárga és vörös besorolású karanténövezetekben a korlátozások többsége nem fog vonatkozni a koronavírus elleni vakcina mindkét adagjával beoltott személyekre.
„A sárga övezetben elegendő lesz az első vakcinadózis, de a vörös zónában mindkét oltásra szükség lesz” – mutatott rá Ihor Kuzin.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke