A megszokott időben, szeptember elsején kezdődik a tanév Montenegróban, a tantermi oktatás 45 perces órákkal zajlik majd - közölte kedden a montenegrói oktatási minisztérium.
A koronavírus-járvány miatt kérdéses volt, hogy a diákok visszatérnek-e a tantermekbe vagy online folyik majd az oktatás, illetve azt sem tudták korábban, hogy rövidített órákkal indul-e a tanév - írja az MTI.
Az oktatási minisztérium közölte: mindent megtesznek annak érdekében,
hogy a diákok visszatérhessenek a korábbi években megszokott oktatási formához.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában szerdára 1484-gyel 734 816-ra, Koszovóban 1765-tel 118 426-ra, Észak-Macedóniában 999-cel 163 477-re, Montenegróban 548-cal 107 041-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 276-tal 207 807-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában hárommal 7177-re, Koszovóban öttel 2289-re, Észak-Macedóniában 14-gyel 5573-ra,
Montenegróban öttel 1651-re, Bosznia-Hercegovinában pedig kettővel 9750-re növekedett.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI