Bécsben hétfőn, az egy hónapig tartó, a koronavírus-járvány megfékezését célzó teljes zárlat feloldása után a vásárlók valósággal megrohamozták az üzleteket.
A leghosszabb sorok a híres Mariahilfer Strasse közkedvelt üzletei előtt alakultak ki, de tumultusról számolt be több bevásárlóközpont és barkácsáruház is - írja az MTI.
Mindehhez hozzájárult, hogy a szigorú járványvédelmi szabályozás keretében
egy adott üzletben 20 négyzetméteren csak egy vevő tartózkodhatott.
A koronavírus-járvány miatt elrendelt, eddig érvényben lévőhatósági szabályozás következtében a bécsi és alsó-ausztriai kereskedők 116, a burgenlandiak 104 napig kényszerültek zárva tartani üzleteiket.
A Kereskedelmi Szövetség mintegy 1,95 milliárd euróra teszi az érintett ágazat forgalomkiesését a keleti régióban, és e veszteség több mint felét Bécs könyvelte el.
"A hétfői nyitásnak köszönhetően fellélegezhet a kereskedelmi szektor, de az igazi áttörést várhatóan majd a május 19-ei enyhítések hozzák meg,
akkor nyitnak ugyanis az éttermek és a szállodák.
A vendéglátó- és szállodaipar újbóli működése pedig a kereskedelmet is fellendíti" - vélekedett Rainer Trefelik, az Osztrák Gazdasági Kamara kereskedelmi szakágának vezetője.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.
Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.
Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.
A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.
Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.
A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.
„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.
Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.
Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.
17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.