Olekszij Danilov, az Ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) titkára elmondta, hogy az ukrán hadsereg kész felszabadítani az oroszok által megszállt Donyecket és Luhanszkot.
Megjegyezte, hogy ehhez az elnök megfelelő végzése elegendő
- írja az RBC Ukrajna a Pravo na vladu című talk show közvetítésére hivatkozva.
Azonban, ahogyan azt Danilov megjegyezte, a megszállt Donbász harci erőkkel történő felszabadítása nagyszámú áldozathoz vezethet.
"Hadseregünk bármilyen feladatot teljesíthet. Ha ma a legfőbb főparancsnokunk parancsot ad arra, hogy Donyecket és Luhanszkot foglalják vissza, akkor meg tudják csinálni.
De mit kezdjünk azokkal a tízezrekkel és százezrekkel, akik meghalhatnak? Ki lesz a felelős életükért?"
- jelentette ki a tisztviselő.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.
A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.
A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.