Letartóztattak egy amerikai online tartalomgyártót, miután kiderült, hogy éveken át készítettet videókat arról, ahogyan bolti termékekre vizel. Az eset termékvisszahívást eredményezett, és további büntetőjogi lépések is várhatók.
A New Hampshire állambeli Keene rendőrsége február 14-én kapott egy névtelen bejelentést, amely szerint egy nő – később azonosították a 23 éves Kelli Tedfordként – videókat tett közzé az interneten, amelyeken egy helyi üzletben vizelettel szennyezi az árukat – írja az ABC News. A rendőrség azonnali vizsgálatot indított a Monadnock Food Co-Op élelmiszerbolttal együttműködve, és az érintett termékeket az egészségügyi hatóságokkal egyeztetve eltávolították.
A Monadnock Food Co-Op önkéntes termékvisszahívást rendelt el több élelmiszer, köztük különböző fajtájú quinoák, polenta, kókuszreszelék és nyers diófélék esetében. „Bár ez egy rendkívül szokatlan eset, gyorsan és határozottan léptünk fel a biztonsági protokolljainknak megfelelően” – nyilatkozta az üzlet képviselője.
A nyomozás során a hatóságok több videóra bukkantak, amelyek arra utalnak, hogy Tedford legalább négy éve rendszeresen elkövette ezt a cselekményt különböző üzletekben Keene-ben és környékén.
A rendőrségi közlemény szerint a legkorábbi felvételek 2021-ből származnak. Az üzlet becslései szerint az eset több mint 1500 dolláros kárt okozott megsemmisített áruk és takarítási költségek formájában.
Tedfordot pénteken letartóztatták, és B osztályú bűncselekménynek minősülő rongálás vádjával állították elő. Jelenleg szabadlábon védekezhet, bírósági tárgyalását április 7-én tartják a keene-i 8. körzeti bíróságon. A hatóságok további vádak benyújtását sem zárják ki az ügy kapcsán.
Az üzlet és a helyi egészségügyi hatóságok hangsúlyozták, hogy a jelenlegi intézkedések garantálják a vásárlók biztonságát, és további biztonsági lépéseket terveznek a hasonló incidensek megelőzése érdekében.- közölte a hirado.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke