/ Kékfény
Orosz támadás Ukrajna infrastruktúrája ellen. Illusztráció. Fotó: Twitter
Orosz támadás Ukrajna infrastruktúrája ellen. Illusztráció. Fotó: Twitter
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A nyugat-ukrajnai Lviv nagyváros csaknem teljesen áram nélkül maradt – jelentette be Andrij Szadovij polgármester.

Hirdetés

 „A város 90 százaléka világítás nélkül van. További információkra várunk a villamosmérnököktől. A villamosok és trolibuszok nem közlekednek. A vízellátás megszakadhat. A kritikus infrastrukturális létesítményeknél dízelgenerátorokra állunk át” 

– írta a polgármester Telegram-csatornáján, közölte az MTI.

Az MTI közlése szerint Mihajlo Podoljak, az ukrán elnök tanácsadója a Twitteren azt írta, hogy az oroszok több mint 120 rakétát lőttek ki Ukrajnára.

Az ukrán főváros polgármestere, 

Vitalij Klicsko arra szólította fel a lakosokat, hogy készüljenek fel további áramkimaradásokra. 

Telegram-csatornáján azt üzente, hogy töltsék fel a mobiltelefonjaikat és más eszközöket, és tartalékoljanak vizet.
Klicsko közölte, hogy a rakétacsapásoknak Kijevben eddig három sérültjük van, köztük egy 14 éves lány.

Forrás

MTI