A nyugat-ukrajnai Lviv nagyváros csaknem teljesen áram nélkül maradt – jelentette be Andrij Szadovij polgármester.
„A város 90 százaléka világítás nélkül van. További információkra várunk a villamosmérnököktől. A villamosok és trolibuszok nem közlekednek. A vízellátás megszakadhat. A kritikus infrastrukturális létesítményeknél dízelgenerátorokra állunk át”
– írta a polgármester Telegram-csatornáján, közölte az MTI.
Az MTI közlése szerint Mihajlo Podoljak, az ukrán elnök tanácsadója a Twitteren azt írta, hogy az oroszok több mint 120 rakétát lőttek ki Ukrajnára.
Az ukrán főváros polgármestere,
Vitalij Klicsko arra szólította fel a lakosokat, hogy készüljenek fel további áramkimaradásokra.
Telegram-csatornáján azt üzente, hogy töltsék fel a mobiltelefonjaikat és más eszközöket, és tartalékoljanak vizet.
Klicsko közölte, hogy a rakétacsapásoknak Kijevben eddig három sérültjük van, köztük egy 14 éves lány.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI