Ukrajnában egy veszekedés eldurvulása következtében egy 72 éves férfi megölt 5 belső menekültet. A Rivne megyei rendőrség letartóztatta a gyanúsítottat.
Erről a Nemzeti Rendőrség számolt be hivatalos oldalán.
Február 10-én, hajnali 4 óra 15 perckor egy szociális munkás értesítette a rendőrséget, miszerint a Rivne megyei Szudobicse faluban, egy használaton kívüli iskolában elhelyezett belső menekültek kiabálást hallanak a folyosón.
A rendőrségi adatok szerint egy 72 éves Donyeck megyéből származó férfi és több lakó között konfliktus alakult ki, amely verekedéssé fajult. A dulakodás során a férfi kalapáccsal és fejszével több személyt is megütött.
A sérülések következtében öt személy a helyszínen életét vesztette: egy 60 és egy 68 éves férfi, két nő – 81 és 78 évesek – Donyeck megyéből, valamint egy 56 éves nő Kirovohrad megyéből.
A rendőrök őrizetbe vették a 72 éves gyanúsítottat.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Azonosították és hivatalosan is megerősítették Demcsik Iván szőlősvégardói katona halálát.
Ungváron elbúcsúztatták a 40 éves Katasinszkij Arturt, aki 2026 februárjában esett el a fronton. A katonát a Dicsőség dombján temették el.
A légvédelem 154 drónt semlegesített az ország északi, déli és keleti régióiban, azonban 10 helyszínen 12 drón célba talált.
A biztonság és a stabilitás jelenti a legnagyobb vonzóerőt a határ mentén fekvő régióban.
A mostani hosszabbítás 2026. augusztus 2-ig lesz érvényben.
Ez a finomító részt vesz az orosz hadsereg ellátásában Ukrajna területén.
A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.
A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.