/ Kékfény
Akár három év börtönbüntetés is fenyegeti azt az 50 éves nőt, aki bántalmazta csecsemő unokáját. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség
Akár három év börtönbüntetés is fenyegeti azt az 50 éves nőt, aki bántalmazta csecsemő unokáját. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Odeszában bíróság elé állítanak egy 50 éves nőt, aki bántalmazta három hónapos unokáját. A gyermek kulcscsonttörést szenvedett. A nő akár három év szabadságvesztésre is számíthat, míg a gyermek édesanyját közigazgatási felelősségre vonták.

Hirdetés

Az Odeszai Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint bíróság elé állítanak egy 50 éves nőt Odesza városában, aki bántalmazta három hónapos unokáját, közölte az UNN

Hol és mikor történt az eset?

Az eset október végén történt Odesza Pereszipszkij kerületében, egy lakásban. A rendőrséget a gyermek 22 éves édesanyja értesítette, aki elmondta, hogy fiát a nagymamára bízta, majd visszatérésekor bántalmazás nyomait észlelte rajta.

A helyszínre érkező gyermekvédelmi rendőrök a sérült csecsemőn kívül az édesanyát és a nagymamát is a lakásban találták, mindkettőjükön alkoholos befolyásoltság jelei mutatkoztak. A lakásban rendetlenség és egészségtelen körülmények uralkodtak. A kiérkező mentők a csecsemőt kórházba szállították.

Hirdetés

Milyen sérüléseket szenvedett el a gyermek?

Az igazságügyi orvosszakértői vélemény szerint a gyermek közepes súlyosságú testi sérülést szenvedett, zárt kulcscsonttörést állapítottak meg elmozdult csontdarabokkal és zúzódással.

A rendőrségi nyomozás megállapította, hogy a csecsemőt ittas állapotban lévő, 50 éves nagymamája bántalmazta.

Milyen vádat emeltek a nagymama ellen?

Az összegyűjtött bizonyítékok alapján a nőt az Ukrán Büntető Törvénykönyv 122. cikkének 1. része szerint vádolták meg, amely szándékosan elkövetett, közepes súlyosságú testi sértésnek minősül. A bűncselekményért kiszabható maximális büntetés három év szabadságvesztés. A vádiratot benyújtották a bíróságnak, az állami vádat a Pereszipszkiji Kerületi Ügyészség képviseli. A vádlott jelenleg 24 órás házi őrizetben van.

Milyen intézkedés történt az édesanyával szemben?

A rendőrség az édesanya ellen közigazgatási eljárást indított a gyermek megfelelő életkörülményeinek és nevelésének elmulasztása miatt. A bíróság figyelmeztetés formájában szabott ki közigazgatási szankciót.

Az odeszai városi gyermekvédelmi szolgálat döntése értelmében a csecsemő a kórházi kezelést követően állami gyermekintézményben tartózkodik.