Számszeríjjal sebesített meg egy, a belgrádi izraeli nagykövetséget őrző szerb rendőrt szombat délelőtt egy támadó, akit a rendőr agyonlőtt.
A merénylő 11 óra körül egy nyilat lőtt ki a rendőrre, akit a nyakán talált el.
A sebesült rendőr lőfegyveréből rálőtt a támadóra, aki halálos lövés kapott
– közölte a szerb belügyminisztérium.
A sérült, de eszméleténél lévő rendőrt a szerb főváros legjobb sürgősségi kórházába szállították, hogy műtéti úton eltávolítsák a nyakából a nyilat – közölték.
„A rendőr önvédelemből fegyvert használt, hogy rálőjön a támadóra, aki belehalt a sérüléseibe”
– mondta Ivica Dacic belügyminiszter.
A miniszter szerint a támadó személyazonosságát még nem állapították meg. „Vizsgáljuk a támadás összes körülményét és a lehetséges indítékokat” – mondta Dacic - közölte a hirado.hu.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke