Az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) jelzése nyomán elfogtak Budapesten egy magyar–amerikai kettős állampolgárságú 59 éves férfit, akit az Egyesült Államokban 16 rendbeli szexuális erőszak miatt kerestek – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda csütörtökön a police.hu oldalon.
A közlemény szerint a férfi ellen Illinois államban indult nyomozás, mert fiatalkorúak sérelmére követett el szexuális erőszakot; az ottani nyomozás alapján a férfi nevet változtatott és Magyarországra jöhetett.
Miután a magyar nyomozók az amerikai társszervvel együttműködve felderítésbe kezdtek, kiderült, hogy a körözött valóban
Magyarországon bujkál és más személyazonossággal kezdett új életet.
A nyomozók kiderítették, hogy egy budapesti lakásban húzta meg magát. A férfit az FBI jelzését követő 24 órán belül el is fogták, majd őrizetbe vették. Kiadatásáról a későbbiekben döntenek – áll a közleményben - közölte a hirado.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.