Magyarország Ügyészsége. ( Illusztráció )
Magyarország Ügyészsége. ( Illusztráció )

A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy 24 éves román férfival szemben, aki túl fáradtan vezetett, és emiatt balesetet okozott, amiben meghalt 4 éves kislánya.

Hirdetés

A vádirati tényállás szerint 24 éves román férfi 2024 májusában családjával utazott Romániából Franciaországba Magyarországon keresztül. A járműben hátul ülő élettársa, négy és két éves kislánya biztonsági övvel nem volt rögzítve.

A férfi reggel Győr térségében haladt az autópályán a belső sávban, mikor már annyira fáradt volt, hogy fáradtsága miatt a jármű egy időre irányítás nélkül maradt, és 110 km/h körüli sebességgel lehaladt az úttestről és a bal oldali szalagkorlátnak ütközött. A terhelt erre az ütközésre eltúlzott jobbra kormányzással és fékezéssel reagált, amitől a gépkocsi sodródni kezdett, a jobb oldali árokba csapódott, többször megpördült.

Az ütközések során a vádlott 4 éves kislánya a járműből kiesett, és olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen elhunyt. A terhelt és másik, két éves gyermeke könnyű sérüléseket, míg élettársa és apósa súlyos sérüléseket szenvedett.

A vádlott megszegte a KRESZ azon rendelkezését, mely szerint járművet csak az vezethet, aki biztonságos vezetésre képes állapotban van - közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség az ugyeszseg.hu oldalon.

Az ügyészség a férfit halálos közúti baleset gondatlan okozása vétségével vádolta meg. Vele szemben öt évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható.

A melléklet képen a jármű látható a baleset után.
A melléklet képen a jármű látható a baleset után.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.