A Kárpátaljai Megyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint a rahói rendőrök befejezték a nyomozást egy szándékos emberölés ügyében, amely még idén február elején történt Rahón. Az ügyet vádemeléssel bíróság elé terjesztették.
A hatóságok beszámolója szerint a mentőszolgálat értesítette a rendőrséget egy 56 éves helyi férfi haláláról, akit egy családi házban találtak meg. Az orvosok a helyszínen megállapították, hogy az áldozat testén erőszakos halálra utaló jelek – több szúrt seb – találhatók.
A rendőrségi helyszínelés során kiderült, hogy a házban a sértetten kívül még két férfi tartózkodott, 41 és 52 évesek. A tragédia egy közös italozás során kialakult konfliktus következménye volt. A vita verekedésbe torkollt: az 52 éves háztulajdonos előbb egy vodkás üveggel fejbe ütötte a sértettet, majd konyhakéssel több szúrást ejtett rajta. A férfi a helyszínen belehalt sérüléseibe.
A gyanúsítottat a rendőrök a büntetőeljárási törvény 208. cikke alapján azonnal őrizetbe vették. A nyomozók az ügyet az ukrán Büntető Törvénykönyv 115. cikkének 1. része – szándékos emberölés – szerint minősítették.
A bíróság döntése alapján a férfi a nyomozás ideje alatt előzetes letartóztatásban maradt, óvadék lehetősége nélkül.
A nyomozás lezárult, a vádiratot a szükséges bizonyítékokkal együtt átadták a bíróságnak. A gyanúsítottat 7-től 15 évig terjedő szabadságvesztés fenyegeti.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke