Újabb magyar származású áldozata van az ukrajnai háborúnak - közölte a KISZO.net.
Bobik Románt az Ung-vidéki Téglás közössége gyászolja. Az 1992-es születésű fiatalembernek a testvére is bevonult az ukrán fegyveres erők kötelékébe, korábban őt sebesülés érte. Úgy tudjuk, Bobik Román a szomszédos Szürtében végezte el a középiskolát, s apai ágon magyar felmenőkkel rendelkezik. Temetéséről később intézkednek.
A rendelkezésre álló információk alapján Bobik Román a kilencedik olyan kárpátaljai áldozat, aki magyar felmenőkkel is rendelkezett. Viktor Mikita kormányzó egyik korábbi nyilatkozatából kiderült, hogy a február 24-én kirobbant pusztító háborúban már több száz kárpátaljai katona hunyt el. Vidékünkön nem telik el úgy nap, hogy ne érkezne kárpátaljai vonatkozású gyászjelentés a frontvonalból.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke