Hetvenhét határsértőt fogtak el az elmúlt 24 órában a nagylaki határátkelőnél a román határőrök, teherautókba rejtve próbáltak illegálisan átkelni a román-magyar határon - közölte kedden a román határrendészet.
A testület nagyváradi területi felügyelősége szerint a bangladesi, pakisztáni, indiai, szíriai és etiópiai származású migránsok kamionokba rejtve próbáltak átkelni a román-magyar határon a nagylaki határátkelőnél, a járműveket két román és egy török állampolgár vezette. Ellenük embercsempészet vádjával indult eljárás - írta keddi közleményében a román határrendészet.
A két Romániában, illetve egy Törökországban bejegyzett jármű a kísérőlevél szerint kábeleket és faanyagot szállított több nyugat-európai cégnek. A 77 határsértőt a rakomány mögött rejtették el.
A román határrendészet embercsempészet és illegális határátlépés vádjával indított büntetőeljárást.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI