/ Kékfény
Hetvenhét határsértőt fogtak el a román határőrök Nagylaknál. A kiemelt kép illusztráció (Fotó: Internet)
Hetvenhét határsértőt fogtak el a román határőrök Nagylaknál. A kiemelt kép illusztráció (Fotó: Internet)
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Hetvenhét határsértőt fogtak el az elmúlt 24 órában a nagylaki határátkelőnél a román határőrök, teherautókba rejtve próbáltak illegálisan átkelni a román-magyar határon - közölte kedden a román határrendészet.

Hirdetés

A testület nagyváradi területi felügyelősége szerint a bangladesi, pakisztáni, indiai, szíriai és etiópiai származású migránsok kamionokba rejtve próbáltak átkelni a román-magyar határon a nagylaki határátkelőnél, a járműveket két román és egy török állampolgár vezette. Ellenük embercsempészet vádjával indult eljárás - írta keddi közleményében a román határrendészet.

A két Romániában, illetve egy Törökországban bejegyzett jármű a kísérőlevél szerint kábeleket és faanyagot szállított több nyugat-európai cégnek. A 77 határsértőt a rakomány mögött rejtették el.

A román határrendészet embercsempészet és illegális határátlépés vádjával indított büntetőeljárást.

Forrás

MTI