Az egész éjszakát a szörnyű hóviharban töltötte egy kislány Oroszországban, mégis túlélte, köszönhetően a kutyájának, amelyet végig szorosan magához ölelt.
A megható esetről a CNN számolt be az orosz közszolgálati médiára hivatkozva - írja a Hirado.
A 10 éves kislány nem tért haza az iskolából az orosz Szahalin szigeten fekvő Uglegorszkban, amelyre óriási hó- és szélvihar csapott le.
A gyermek szülei bejelentették az eltűnését, a keresésére önkéntes csapatok is szerveződtek, amelyek leginkább olyan házak környékére fókuszáltak, ahol állatok találhatók, mivel a helyi beszámolók szerint a kislányt legutoljára egy kutyával látták játszani a környéken.
A keresés nem járt sikerrel, időközben pedig a hóvihar felerősödött, 60-80 kilométer/órás széllökésekkel csapott le a városra. A kislányt végül másnap reggel az egyik önkéntes találta meg egy kutyakennelben ülve.
A gyerek az állatot szorosan magához ölelte, hogy melegen tartsa magát.
Miután kórházba szállították, kiderült, hogy teljesen egészséges, négylábú barátjának köszönhetően megmenekült a biztos haláltól.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke