Tűz ütött ki a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Ökörítófülpösön az idősek otthonában csütörtök reggel, az intézmény egyik szobájában egy férfi holttestét találták meg a tűzoltók, huszonhat ember füstmérgezést szenvedett - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-vel.
Mukics Dániel a közleményben azt írta, hogy a Kossuth Lajos utcában lévő intézményhez öt járművel tizenkilenc tűzoltó vonult ki, az egyszintes épületben huszonöt lakó és két ápoló tartózkodott.
Az egyik szobában az ágy és a mellette lévő kerekesszék égett, a tüzet egy dolgozó kezdte oltani az ablakon keresztül egy porraloltó-készülékkel - ismertette a szóvivő. Négy idős lakót a tűzoltók mentettek ki.
Az egyik mozgáskorlátozott férfi holttestét az egyik szobában, az ágyon találták meg, huszonhat ember füstmérgezést szenvedett - közölte Mukics Dániel, hozzátéve, az izzó részeket a tűzoltók hűtötték vissza, majd egy hőkamerával átvizsgálták és átszellőztették az épületet.
A tüzet valószínűleg ágyban dohányzás okozta, a pontos keletkezési körülmények feltárására tűzvizsgálat indult.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI
A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.
A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.
A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.