/ Kékfény
Kijevben gyorshajtásért pénzbírsággal sújtják a mentőautókat
Kijevben gyorshajtásért pénzbírsággal sújtják a mentőautókat
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Kijevben a rendfenntartók pénzbírságot küldenek az egészségügyi intézménybe a mentőautó gyorshajtásáért.

Hirdetés

A végrehajtó szolgálat az Országos Rendőrség javaslatára befagyasztotta az Oberig magánklinika igazgatójának bankszámláját,

mert nem fizette be a büntetést.

A helyzetről Olekszandr Derkacs, a klinika társtulajdonosa számolt be Facebook-oldalán - írja a Golos.ua.

Elmondása szerint az egészségügyi intézmény nem fizette ki a bírságot a mentőautókért, amelyek a városban megszabott sebességet túllépve a kerültek lencsevégre.

Nagyon sok mentőkocsink van, ezért sok az jegyzőkönyv. Évente több tucat – áll a kiadványban.

Derkacs azt is hozzátette, hogy üzlettársa, Viktor Ribcsuk felvette a kapcsolatot kollégájával a Dobrobuti egészségügyi központból,

és kiderült, hogy ott is hasonló a történet.

A közösségi oldal felhasználóinak többsége abszurdumnak nevezte a helyzetet.